Ντέρμπι Αχιλλέα-Διαγόρα & Απόλλωνα-Πύδνας την 1η αγωνιστική! Όλο το πρόγραμμα

Η κλήρωση του 2ου ομίλου της Γ΄Εθνικής, έφερε για τις ομάδες της Πιερίας το ντέρμπι στη Νεοκαισάρεια με Αχιλλέα και Διαγόρα Σεβαστής να αναμετρούνται την πρώτη αγωνιστική, 

το μεγάλο παιχνίδι της Λάρισας ανάμεσα στον τοπικό Απόλλωνα και την Πύδνα και την βατή αποστολή του Πιερικού απέναντι στην ομάδα της Ιστιαίας.
Δείτε όλο το πρόγραμμα της φετινής περιόδου:
Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα του 2ου Ομίλου καθώς και τις ημερομηνίες και τις ώρες των αγώνων:

1η αγωνιστική
Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου, 17:00
Απόλλων Λάρισας - Πύδνα Κίτρους
Εθνικός Φιλιππιάδας - Νίκη Βόλου
Αμβρακία Κωστακιών - Τηλυκράτης 2014
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας - Διαγόρας Σεβαστής
Πιερικός - Ένωση Απολλώνιου/ Ιστιαίας
Ρήγας Φεραίος - Καραϊσκάκης
Ολυμπιακός Βόλου - Αστέρας Πετριτή
Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου - Θεσπρωτός

2η αγωνιστική
Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου, 16:30
Εθνικός Φιλιππιάδας - Απόλλων Λάρισας
Πύδνα Κίτρους - Αμβρακία Κωστακιών
Νίκη Βόλου - Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Τηλυκράτης 2014 - Πιερικός
Διαγόρας Σεβαστής - Ρήγας Φεραίος
Ένωση Απολλώνιου/ Ιστιαίας - Ολυμπιακός Βόλου
Καραϊσκάκης - Θεσπρωτός
Αστέρας Πετριτή - Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου

3η αγωνιστική
Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου, 16:30
Απόλλων Λάρισας - Αμβρακία Κωστακιών
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας - Εθνικός Φιλιππιάδας
Πιερικός - Πύδνα Κίτρους
Ρήγας Φεραίος - Νίκη Βόλου
Ολυμπιακός Βόλου - Τηλυκράτης 2014
Θεσπρωτός - Διαγόρας Σεβαστής
Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου – Ένωση Απολλώνιου/ Ιστιαίας
Καραϊσκάκης - Αστέρας Πετριτή

4η αγωνιστική
Κυριακή 2 Οκτωβρίου, 16:00
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας - Απόλλων Λάρισας
Αμβρακία Κωστακιών - Πιερικός
Εθνικός Φιλιππιάδας - Ρήγας Φεραίος
Πύδνα Κίτρους - Ολυμπιακός Βόλου
Νίκη Βόλου - Θεσπρωτός
Τηλυκράτης 2014 - Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου
Διαγόρας Σεβαστής - Αστέρας Πετριτή
Ένωση Απολλώνιου/ Ιστιαίας - Καραϊσκάκης

5η αγωνιστική
Κυριακή 9 Οκτωβρίου, 16:00
Απόλλων Λάρισας - Πιερικός
Ρήγας Φεραίος - Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Ολυμπιακός Βόλου - Αμβρακία Κωστακιών
Θεσπρωτός - Εθνικός Φιλιππιάδας
Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου - Πύδνα Κίτρους
Αστέρας Πετριτή - Νίκη Βόλου
Καραϊσκάκης - Τηλυκράτης 2014
Διαγόρας Σεβαστής - Ένωση Απολλώνιου/ Ιστιαίας

6η αγωνιστική
Κυριακή 23 Οκτωβρίου, 15:00
Ρήγας Φεραίος - Απόλλων Λάρισας
Πιερικός - Ολυμπιακός Βόλου
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας - Θεσπρωτός
Αμβρακία Κωστακιών - Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου
Εθνικός Φιλιππιάδας - Αστέρας Πετριτή
Πύδνα Κίτρους - Καραϊσκάκης
Νίκη Βόλου - Ένωση Απολλώνιου/ Ιστιαίας
Τηλυκράτης 2014 - Διαγόρας Σεβαστής

7η αγωνιστική
Κυριακή 30 Οκτωβρίου, 15:00
Απόλλων Λάρισας - Ολυμπιακός Βόλου
Θεσπρωτός - Ρήγας Φεραίος
Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου - Πιερικός
Αστέρας Πετριτή - Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Καραϊσκάκης - Αμβρακία Κωστακιών
Ένωση Απολλώνιου/ Ιστιαίας - Εθνικός Φιλιππιάδας
Διαγόρας Σεβαστής - Πύδνα Κίτρους
Νίκη Βόλου - Τηλυκράτης 2014

8η αγωνιστική
Κυριακή 6 Νοεβρίου, 15:00
Θεσπρωτός - Απόλλων Λάρισας
Ολυμπιακός Βόλου - Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου
Ρήγας Φεραίος - Αστέρας Πετριτή
Πιερικός - Καραϊσκάκης
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας - Ένωση Απολλώνιου/ Ιστιαίας
Αμβρακία Κωστακιών - Διαγόρας Σεβαστής
Εθνικός Φιλιππιάδας - Τηλυκράτης 2014
Πύδνα Κίτρους - Νίκη Βόλου

9η αγωνιστική
Κυριακή 20 Νοεβρίου, 15:00
Απόλλων Λάρισας - Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου
Αστέρας Πετριτή - Θεσπρωτός
Καραϊσκάκης - Ολυμπιακός Βόλου
Ένωση Απολλώνιου/ Ιστιαίας - Ρήγας Φεραίος
Διαγόρας Σεβαστής - Πιερικός
Τηλυκράτης 2014 - Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Νίκη Βόλου - Αμβρακία Κωστακιών
Πύδνα Κίτρους - Εθνικός Φιλιππιάδας

10η αγωνιστική
Κυριακή 27 Νοεβρίου, 15:00
Αστέρας Πετριτή - Απόλλων Λάρισας
Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου - Καραϊσκάκης
Θεσπρωτός - Ένωση Απολλώνιου/ Ιστιαίας
Ολυμπιακός Βόλου - Διαγόρας Σεβαστής
Ρήγας Φεραίος - Τηλυκράτης 2014
Πιερικός - Νίκη Βόλου
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας - Πύδνα Κίτρους
Αμβρακία Κωστακιών - Εθνικός Φιλιππιάδας

11η αγωνιστική
Κυριακή 4 Δεκεμβρίου, 15:00
Απόλλων Λάρισας - Καραϊσκάκης
Ένωση Απολλώνιου/ Ιστιαίας - Αστέρας Πετριτή
Διαγόρας Σεβαστής - Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου
Τηλυκράτης 2014 - Θεσπρωτός
Νίκη Βόλου - Ολυμπιακός Βόλου
Πύδνα Κίτρους - Ρήγας Φεραίος
Εθνικός Φιλιππιάδας - Πιερικός
Αμβρακία Κωστακιών - Αχιλλέας Νεοκαισάρειας

12η αγωνιστική
Κυριακή 11 Δεκεμβρίου, 15:00
Ένωση Απολλώνιου/ Ιστιαίας - Απόλλων Λάρισας
Καραϊσκάκης - Διαγόρας Σεβαστής
Αστέρας Πετριτή - Τηλυκράτης 2014
Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου - Νίκη Βόλου
Θεσπρωτός - Πύδνα Κίτρους
Ολυμπιακός Βόλου - Εθνικός Φιλιππιάδας
Ρήγας Φεραίος - Αμβρακία Κωστακιών
Πιερικός - Αχιλλέας Νεοκαισάρειας

13η αγωνιστική
Κυριακή 18 Δεκεμβρίου, 15:00
Απόλλων Λάρισας - Διαγόρας Σεβαστής
Τηλυκράτης 2014 - Ένωση Απολλώνιου/ Ιστιαίας
Νίκη Βόλου - Καραϊσκάκης
Πύδνα Κίτρους - Αστέρας Πετριτή
Εθνικός Φιλιππιάδας - Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου
Αμβρακία Κωστακιών - Θεσπρωτός
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας - Ολυμπιακός Βόλου
Πιερικός - Ρήγας Φεραίος

14η αγωνιστική
Κυριακή 8 Ιανουαρίου, 15:00
Τηλυκράτης 2014 - Απόλλων Λάρισας
Διαγόρας Σεβαστής - Νίκη Βόλου
Ένωση Απολλώνιου/ Ιστιαίας - Πύδνα Κίτρους
Καραϊσκάκης - Εθνικός Φιλιππιάδας
Αστέρας Πετριτή - Αμβρακία Κωστακιών
Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου - Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Θεσπρωτός - Πιερικός
Ολυμπιακός Βόλου - Ρήγας Φεραίος

15η αγωνιστική
Κυριακή 15 Ιανουαρίου, 15:00
Απόλλων Λάρισας - Νίκη Βόλου
Πύδνα Κίτρους - Τηλυκράτης 2014
Εθνικός Φιλιππιάδας - Διαγόρας Σεβαστής
Αμβρακία Κωστακιών - Ένωση Απολλώνιου/ Ιστιαίας
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας - Καραϊσκάκης
Πιερικός - Αστέρας Πετριτή
Ρήγας Φεραίος - Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου
Ολυμπιακός Βόλου - Θεσπρωτός

Οι ημερομηνίες και οι ώρες των αγώνων του Α και Β γύρου:

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Δείτε τον 37ο τελικό της ΕΠΣ Πιερίας, τους πανηγυρισμούς και τις απονομές στο Ά ΔΑΚ! (βίντεο)

Δείτε τον 37ο τελικό της ΕΠΣ Πιερίας, τη νίκη του Ποσειδώνα με 3-0 επι της ΑΕ Καρίτσας, τις απονομές στους δυο φιναλίστ και όλο το τελετου...